Ilma-aseiden Pohjanmaan Alueestaruuskilpailu

Ilma-aseiden Pohjanmaan Alueestaruuskilpailu , Alahärmän Koulukeskus, Kauhava , 11. - 12.02.2017



10m Ilmakivääri
     M
1. Riku Laitinen 580
2. Juha Virtanen 577
3. Pyry Passi 577 ...suorituksia yhteensä 16

     Y joukkueet , ( yhteensä 4 )

     N
1. Mira Mäkelä 394
2. Iina Vaitiniemi 388
3. Riina Karhu 385 ...suorituksia yhteensä 11

     N joukkueet , ( yhteensä 2 )

     M20
1. Konsta Aho 552 ...suorituksia yhteensä 1

     N20
1. Mira Mäkelä 398
2. Emmi Haukkala 370 ...suorituksia yhteensä 2

     N20 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     M18
1. Iiro Louko 565
2. Aleksi Hakala 538 ...suorituksia yhteensä 2

     N18
1. Iina Vaitiniemi 388
2. Susanna Peräaho 383
3. Senni Lauttamus 382 ...suorituksia yhteensä 4

     M16
1. Riku Laitinen 390
2. Ville Ketolainen 374
3. Aleksi Kasi 374 ...suorituksia yhteensä 12

     Y16 joukkueet , ( yhteensä 4 )

     N16
1. Laura Norolampi 382
2. Anna Liuska 381
3. Vilma Sippola 366 ...suorituksia yhteensä 4

     M50
1. Mika Syväniemi 372
2. Terho Alahautala 368
3. Heikki Tarkkanen 368 ...suorituksia yhteensä 6

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N50
1. Minna Nygård 362 ...suorituksia yhteensä 1

     Y60
1. Markku Niemi 375
2. Martti Timlin 371
3. Markku Ranta-Ylitalo 370 ...suorituksia yhteensä 5

     Y70
1. Jorma Nyrhinen 344 ...suorituksia yhteensä 1

     Y75
1. Erkki Perälä 361
2. Kalevi Suomu 317
3. Jaakko Huhtala 304 ...suorituksia yhteensä 3

     14VT
1. Niklas Moilanen 279
2. Daniel Lukoperov 266
3. Anette Sarastamo 254 ...suorituksia yhteensä 17

     14VT joukkueet , ( yhteensä 3 )

     14HT
1. Iiris Karppi 298
2. Uki Torkko 295
3. Arttu Lidman 291 ...suorituksia yhteensä 11

     14HT joukkueet , ( yhteensä 3 )

     12VT
1. Tiia Koivisto 170
2. Jaakko Mantere 161
3. Niko Antila 159 ...suorituksia yhteensä 21

     12VT joukkueet , ( yhteensä 6 )

     12HT
1. Matilda Pispa 199
2. Lenniina Hangassalo 196
3. Aapeli Rinta-Koski 192 ...suorituksia yhteensä 10

     12HT joukkueet , ( yhteensä 2 )

     10IT
1. Iisakki Viinamäki 191
2. Petrus Moilanen 191
3. Jussi Ketolainen 191 ...suorituksia yhteensä 26

     10IT joukkueet , ( yhteensä 7 )

     8IT
1. Sini Ojanperä 198
2. Jone Ojanperä 195
3. Daniel Lindqvist 191 ...suorituksia yhteensä 15

     8IT joukkueet , ( yhteensä 4 )

     11-14A
1. Arttu Salin 192
2. Jesse Viitasalo 182
3. Lauri Hannu 163 ...suorituksia yhteensä 4


10m Ilmapistooli
     M
1. Jyrki Turja 569
2. Juho Syväniemi 559
3. Ismo Haapala 559 ...suorituksia yhteensä 22

     Y joukkueet , ( yhteensä 4 )

     N
1. Susanna Ahomäki 378
2. Ritva Karri 378
3. Anette Källi 374 ...suorituksia yhteensä 13

     N joukkueet , ( yhteensä 2 )

     M20
1. Juho Koivisto 531
2. Atte Lauttamus 520
3. Riku Akseli 515 ...suorituksia yhteensä 3

     Y20 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N20
1. Taru Teikari 352 ...suorituksia yhteensä 1

     M18
1. Esa Savola 545
2. Urho Hietaniemi 544
3. Lasarus Hangassalo 532 ...suorituksia yhteensä 6

     Y18 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N18
1. Jonna Ketolainen 333 ...suorituksia yhteensä 1

     M16
1. Viljami Norolampi 341
2. Ville Ketolainen 333
3. Kasperi Haarala 303 ...suorituksia yhteensä 5

     Y16 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N16
1. Mari Pihlaja 335 ...suorituksia yhteensä 1

     M50
1. Seppo Nevansuu 384
2. Eero Laitila 372
3. Arto Jussila 370 ...suorituksia yhteensä 14

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 6 )

     N50
1. Tuula Nenonen 365
2. Mirja Nevansuu 353
3. Mirja Aho 352 ...suorituksia yhteensä 8

     N50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Bernt Björkqvist 368
2. Keijo Haapa-aho 367
3. Veli-Pekka Nevala 362 ...suorituksia yhteensä 15

     Y70
1. Per-Erik Gammelgård 371
2. Osmo Rutanen 332
3. Seppo Paakki 324 ...suorituksia yhteensä 5

     Y75
1. Erkki Karri 344
2. Reijo Turpeinen 336
3. Gunnar Ahopelto 330 ...suorituksia yhteensä 6

     14VT
1. Ella Hakala 283
2. Aliisa Kunnaspuro 269
3. Panu Laakso 266 ...suorituksia yhteensä 17

     14VT joukkueet , ( yhteensä 4 )

     12VT
1. Julia Teirikangas 177
2. Matilda Pispa 174
3. Urho Leppisaari 172 ...suorituksia yhteensä 18

     12VT joukkueet , ( yhteensä 4 )

     10IT
1. Elli Rauma 188
2. Otso-Aadolf Ahokangas 185
3. Aaro Peltoniemi 181 ...suorituksia yhteensä 20

     10IT joukkueet , ( yhteensä 5 )

     8IT
1. Sini Ojanperä 178
2. Daniel Lindqvist 176
3. Panu Lappi 175 ...suorituksia yhteensä 4



Updated 12.2.2017 19.44 / DS Ranking System © 1993 - 2009.