Seuran kevätkokous pidetään 21.4.2017 klo. 19:00 ent. kunnantalon yläkahviossa, lisäksi kaffitarjoilua ja palkintojenjakoja.

Nyt on ilmennyt seuranmestaruuskilpailun aikana ulko-oven lukituksen virheellistä käyttöä jotka aiheuttaneet hälytyksiä, nyt jäämme odottelemaan sanktioiden suuruutta…

Piretähän 28.3.2017 klo.18:00 alakaen palaveri ilima-aseraralla reissuhun liittyvistä asioosta, koittakaa kaikki tulla käymäs niin ei tartte monehen kertahan selevitellä samoja asioota. T: nuarisopäällikkö

Huomatkaa kaikki seuran jäsenet !!  Ulko-oven lukon avain poistuu käytöstä lähipäivinä, tilalle tulee pieni musta muoviläpyskä jolla pyyhkäistään vanhan avinlukon yläpuolella olevan mustan rasian etusivua, JA taas huomatkaa, kun mennessä pyyhkäistään niin myös poistuessa pyyhkäistään, nyt vain sisäpuolella seinällä olevaa rasiaa, huolimatta siitä että lukko olisi auki. Vanhan avaimen käyttö ulko-ovessa tulevaisuudessa maksaa 100€/ kerta!!! koska käyttö aiheuttaa hälytyksen, muissa radan lukoissa avain toimii edelleen normaalisti.  HALLITUS

Kaikki jotka olette lähdössä ilma-aseiden SM-kisoihin Tampereelle, käykää laittamassa tietonne radalla olevaan ilmoittautumislistaan 5.3.2017 klo. 15:00 mennessä.  Ahomäen Jussi hakee listan silloin ja hoitaa ilmoittautumiset. Muussa tapauksessa joudutte itse hoitamaan ilmoittautumisenne. T: Hallitus

Ollaan tekemässä uutta tilausta takeista, jos olet kiinnostunut niin ota yhteyttä Markkuun 046 9500859 ja pikaisesti.

Majoitustarpeita varten ilmoitelkaa ketkä ovat lähdössä Savonlinnaan Kultahippufinaaliin yhteiskuljetuksessa ja ketkä omilla kyydeillä tai omalla majoituksella, Markulle 046 9500859.

Uutiset

Ei kirjoituksia vielä.